Utricularia gibba

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Utricularia gibba
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Пухирникові (Lentibulariaceae)
Рід: Пухирник (Utricularia)
Підрід: Utricularia subg. Utricularia
Секція: Utricularia sect. Utricularia
Вид:
U. gibba
Біноміальна назва
Utricularia gibba
L., 1753

Utricularia gibba — вид рослин із родини пухирникових (Lentibulariaceae).

Біоморфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Це однорічна чи багаторічна рослина. Ризоїди відсутні або є — ниткоподібні, розгалужені. Столони ниткоподібні, сильно розгалужені. Пастки бічні на листкових сегментах, на ніжках, яйцеподібні, 1–2.5 мм. Листки численні на столонах, 5–15 мм. Суцвіття прямовисні, 2–15 см, 1–3(6)-квіткові. Частки чашечки нерівні, від широко яйцеподібних до округлих, 1.5–2 мм, верхівка закруглена; віночок жовтий, 4–8 мм. Коробочка куляста, 2–3 мм у діаметрі, 2-клапанна. Насіння чечевицеподібне, 0.8–1 мм у діаметрі. 2n = 28[1].

Поширення

[ред. | ред. код]

Зростає у Північній і Південній Америці, в Африці, на півдні Європи, на півдні й південному сході Азії, в Австралії[2][3].

Зростає на мілководді, у стоячій або повільній воді, або в мулі в канавах, басейнах, озерах, річкових заводях, болотах чи болотистих місцевостях. Вид також часто трапляється на глибокій воді, але не цвіте, якщо не підтримується на килимках із живої або мертвої рослинності[1][2].

Використання

[ред. | ред. код]

Цей вид дуже широко вирощується для садівництва[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Utricularia gibba. Flora of China. efloras.org. Архів оригіналу за 7 грудня 2021. Процитовано 30.12.2021. (англ.)
  2. а б в Lansdown, R. V. (2019). Utricularia gibba. The IUCN. Архів оригіналу за 7 березня 2021. Процитовано 30.12.2021. (англ.)
  3. Utricularia gibba. Plants of the World Online. Kew Science. Архів оригіналу за 30 грудня 2021. Процитовано 30.12.2021. (англ.)